Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hornet z SABR

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 14 sierpnia 2018

Specjaliści przedsiębiorstwa Northrop Grumman zabudowali pokładową stację radiolokacyjną AN/APG-83 Scalable Agile Beam Radar (SABR) w wielozadaniowym samolocie bojowym F/A-18C Hornet. Przedsięwzięcie zrealizowano 2 sierpnia w Marine Corps Air Station Miramar w Kalifornii. W ten sposób wykazano, że radar można zintegrować z instalacjami zasilania elektrycznego, chłodzenia i awioniki Horneta.

Hornet z zabudowanym AN/APG-83 Scalable Agile Beam Radar / Zdjęcie: Northrop Grumman

Korpus piechoty morskiej poprosił o wyposażenie swoich samolotów w radar z anteną fazowaną ze względu na większą niezawodność i trwałość [tego rodzaju] radaru bez obniżania osiągów operacyjnych. Celem USMC jest zmodyfikowanie gabarytów, masy, mocy i instalacji chłodzenia seryjnego radiolokatora z anteną fazowaną w taki sposób, aby można było zabudować go w samolotach F/A-18 C/D Hornet. Udowodniliśmy, że nasz radar APG-83 SABR można zabudować w płatowcu Horneta – powiedział Greg Simer, wiceprezes Northrop Grummana ds. zintegrowanych systemów awioniki.

Northrop Grumman jest jednym z uczestników konkursu, którego celem jest zastąpienie używanego obecnie w Hornetach radaru Raytheon AN/APG-73 przez radar z anteną fazowaną. US Marine Corps planuje zmodernizować w ten sposób ok. 100 F/A-18C/D (Zamówienie na F-16 z AN/APG-83, 2017-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.