Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Krivolak z amerykańskim certyfikatem

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2018

Minister obrony Macedonii Radmiła Szekerinska poinformowała15 sierpnia, że Dowództwo Szkolenia 7. Armii Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki (7. ATC) niedawno przyznało poligonowi Krivolak certyfikat zezwalający na prowadzenie tam działań lotnictwa US Army.

Minister obrony Macedonii Radmiła Szekerinska (w środku) w trakcie wizyty na poligonie Krivolak / Zdjęcie: MO Macedonii

Krivolak, największa baza wojskowa w Macedonii, znajduje się w pobliżu miasta Negotino. Jego warunki terenowe przypominają afgańskie pustynie, co czyni z niego idealny poligon dla jednostek z krajów członkowskich NATO przygotowujących się do misji ekspedycyjnych na Bliskim Wschodzie.

W minionym okresie dużo zainwestowaliśmy w polepszenie infrastruktury poligonu Krivolak i proces jego certyfikacji. W efekcie 7. przyznało poligonowi certyfikat, który pozwala operować tam lotnictwu US Army. Dzięki temu dzisiaj ćwiczą tu amerykańscy lotnicy i żołnierze wojsk lądowych – powiedziała minister Szekerinska, wizytując szkolenie zorganizowane przez US Army Europe na poligonie Krivolak.

Kurs, który rozpoczął się 1 sierpnia ma trwać do 20 sierpnia. Głównym celem ćwiczeń jest zacieśnienie współpracy wojskowej USA i Macedonii. Podczas ubiegłorocznych ćwiczeń Dragoon Guardian 17 saperzy Armija na Republika Makedonija (sił zbrojnych republiki Macedonii) i 2nd Cavalry Regiment (2. pułku kawalerii) US Army wspólnie zbudowali na poligonie Krivolak lotnisko dla bezzałogowych statków latających (Lotnisko dla bsl w Macedonii, 2017-08-04).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.