Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejna zmiana SG w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 20 sierpnia 2018

18 sierpnia z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze VII zmiany wsparcia Policji Republiki Macedonii.

Funkcjonariusze VII zmiany misji wsparcia Policji Republiki Macedonii przed wyjazdem w rejon działań / Zdjęcia: OSS SG

W operacji wsparcia bierze udział 30 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzanskiego i Nadwiślańskiego Oddziału SG, Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych SG oraz Centrum Szkolenia i Centralnego Ośrodka Szkolenia SG. Dowódcą VII zmiany jest ppłk SG Justyna Szmidt, która na co dzień pełni służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej (Powrót V zmiany SG z Macedonii, 2018-07-27).

Podczas miesięcznej służby na granicy macedońsko - greckiej przedstawiciele SG będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy przeszli szkolenie zgrywające prowadzone przez kadrę dydaktyczną Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób, a także ćwiczyli umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS SG
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.