Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

T-34 przewrócił się w Kursku

Imprezy branżowe, Wypadki, Historia, Wojska lądowe, 26 sierpnia 2018

23 sierpnia na Prospiektie Pobiedy (Alei Zwycięstwa) w Kursku odbyła się parada wojskowa. Zorganizowano ją z okazji 75-lecia zwycięstwa w bitwie na łuku kurskim. W paradzie brał udział m.in. historyczny czołg T-34.

Czołg T-34-85, który przewrócił się przy próbie wjechania na platformę transportową po udziale w paradzie z okazji 75-lecia zwycięstwa w bitwie na łuku kurskim / Zdjęcie: twitter

Po przejeździe przed publicznością, ok. 12:10 doszło do wypadku. Czołg T-34 przewrócił się. Spadł z platformy, na którą wjeżdżał. Na miejsce wypadku przyjechała straż pożarna. Okazało się, że nikomu nic się nie stało (w czołgu znajdował się tylko mechanik-kierowca), a czołg nie uległ istotnym uszkodzeniom. Strażacy zmyli z asfaltu olej napędowy, który wylał się z wozu.

W ciągu kilku minut służby obsługujące paradę przy pomocy ciężkiego sprzętu podniosły przewrócony czołg do normalnej pozycji. Mógł on kontynuować jazdę o własnych siłach, ale został dostarczony na miejsce dyslokacji na platformie.

Czołg T-34-85, który uczestniczył w paradzie, został przywieziony na nią z obwodu leningradzkiego. W paradzie jechał na czele kolumny pancernej składającej się z 75 pojazdów. Przejazd obserwowało 17 tysięcy widzów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.