Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupiły izraelskiego satelitę

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 20 marca 2009

Indie kupiły od Izraela satelitę rozpoznawczego RISAT 2. Ma on zostać wystrzelony na orbitę z użyciem rakiety Polar w ciągu najbliższych tygodni.

RISAT 2 (Radar Imaging Satellite) może prowadzić obserwację powierzchni Ziemi w dzień i w nocy, w każdych warunkach atmosferycznych. Dotychczas posiadane przez Indie satelity były zdolne do działania jedynie w warunkach dobrego oświetlenia. RISAT 2 może być wykorzystywany m.in. do rejestrowania startów rakiet balistycznych.

Masa RISAT 2 wynosi ok. 300 kg. Satelita zostanie wystrzelony z bazy Sriharikota w Andhra Pradesh z użyciem rakiety PSLV-C12 (PSLV-C12), jednocześnie z małym (38 kg) amatorskim satelitą telekomunikacyjnym Anusat, zbudowanym przez Anna University w Chennai.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.