Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa trasa United Airlines do Pragi

Lotnictwo cywilne, 03 września 2018

United Airlines ogłosiły, że od 7 czerwca (6 czerwca w USA) 2019 rozpoczną codzienne loty na trasie Praga – Newark. Rejsy na niej mają wykonywać Boeingi 767-300ER, skonfigurowane do przewozu 30 pasażerów w klasie biznes i 184 w ekonomicznej. Starty z lotniska w Newark do Pragi są zaplanowane na godz. 18:05, a lądowania na godz. 8:25 następnego dnia. Rejsy w odwrotnym kierunku mają zaczynać się o godz. 10:10 i kończyć o 13:30 (wszystkie godziny podano wg czasów lokalnych). Według szacunków władz lotniska w Pradze rocznie z połączenia tego będzie korzystać około 43 tys. pasażerów.

W czerwcu przyszłego roku United Airlines mają zacząć codzienne loty z Newark do Pragi / Zdjęcie: United Airlines

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 w regularnych lotach do USA i Kanady zanotowaliśmy wzrost liczby pasażerów o 82%. W związku z uruchomieniem połączenia do Newark spodziewamy się dalszego znaczącego wzrostu przewozów na tych kierunkach – powiedział prezes zarządu lotniska im. Václava Havla w Pradze Vaclav Rehor.

Dzięki nowemu połączeniu pasażerowie lecący z Pragi będą mogli łatwo dotrzeć nie tylko do pobliskiego Nowego Jorku, ale przesiadając się w Newark będą mogli też skorzystać z ponad 60 bezpośrednich tras oferowanych z tego portu przez United Airlines, które pozwolą im dotrzeć m.in. do San Francisco, Los Angeles, Bostonu, Chicago, Seattle, a także na Florydę, do Meksyku i na Karaiby.

Aktualnie codzienne rejsy z Pragi na lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku wykonują Delta Airlines eksploatujące na tej trasie Boeingi 767-400. W sezonie letnim codzienne loty Boeingów 767-300 ze stolicy Czech do Filadelfii oferują też American Airlines.

Obecnie United Airlines i United Express wykonują łącznie około 4600 lotów dziennie, operując z 357 portów lotniczych na pięciu kontynentach. W 2017 samoloty tych przewoźników wykonały ponad 1,6 mln operacji, przewożąc 148 mln pasażerów. Głównymi hubami United Airlines w USA są lotniska w Chicago, Denver, Houston, Los Angeles, Newark, San Francisco i Waszyngtonie. Obecnie flota United Airlines składa się ze 757 samolotów obsługujących główne trasy, zaś przewoźnicy operujący pod nazwą United Express eksploatują 551 samolotów komunikacji regionalnej. United Airlines były założycielem sojuszu Star Alliance, który obecnie zrzesza 28 przewoźników operujących na lotniskach w ponad 193 krajach.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.