Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Rhode Island z testów morskich

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 września 2018

Atomowy, strategiczny okręt podwodny USS Rhode Island powrócił do portu macierzystego po zakończeniu pierwszych od ponad dwóch lat testów morskich.

Przez najbliższy rok USS Rhode Island będzie kontynuował testy morskie i ocenę zdolności operacyjnej. W tym samym czasie prowadzone będzie szkolenie i zgrywanie załogi okrętu, zanim rozpocznie on nową misję bojową / Zdjęcie: Lt. Katherine Diener, USN

W środę atomowy okręt podwodny USS Rhode Island (SSBN 740), typu Ohio, wszedł do Naval Submarine Base Kings Bay w Georgii. Okręt powrócił do portu macierzystego z testów morskich prowadzonych nieopodal południowo-wschodnich wybrzeży USA. Próby trwały 15 dni.

Podczas testów sprawdzono funkcjonowanie systemów i urządzeń pokładowych okrętu, a także jego własności eksploatacyjne. Oceniono również wytrzymałość kadłuba jednostki podczas prowadzenia symulowanych działań operacyjnych w zanurzeniu.

Wspomniane testy były pierwszą okazją do oceny stanu technicznego i potencjału operacyjnego okrętu, który przez ostatnie 33 miesiące przechodził przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Podczas prac prowadzonych w Norfolk Naval Shipyard w Portsmouth, dokonano m.in. wymiany paliwa jądrowego. Niesprawne i przestarzałe wyposażenie pokładowe naprawiono lub wymieniono na nowe. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.