Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakaz lotów F-15

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 listopada 2007

Po wypadku z 2 listopada US Air Force zakazały lotów myśliwców F-15. Zakaz nie dotyczy lotów bojowych.

Zakaz lotów myśliwców F-15, wprowadzony z dniem 3 listopada, związany jest z katastrofą, która miała miejsce dzień wcześniej. Należący do Air National Guard (ANG) samolot F-15C rozbił się nad rolniczymi terenami niedaleko Boss w stanie Missouri, prawdopodobnie wskutek zniszczenia struktury płatowca w czasie gwałtownego manewru.

Utracony samolot brał udział w ćwiczeniach, odbywających się nad Red Hill Military Operating Area, w których uczestniczyły 4 F-15C z 131st Fighter Wing Missouri Air National Guard z St. Louis i 4 F-16 z Indiana Air National Guard's 181st Fighter Wing z Terre Saute. Samolot należący do 131 FW rozbił się o 10:49, spadając z wysokości ponad 6 km. Ranny pilot, któremu udało się katapultować, został przewieziony śmigłowcem do odległego o 185 km szpitala w St. Louis.

Inny myśliwiec Missouri Air National Guard rozbił się w maju 2007. F-15D uderzył w ziemię 13 km na południe od Vincennes w stanie Indiana.

Myśliwce F-15 USAF i ANG stacjonują w amerykańskich bazach na własnym terytorium, w Wielkiej Brytanii, Japonii i na Bliskim Wschodzie. Jest ich ok. 700. Średni wiek amerykańskich F-15 wynosi 23-24 lata.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.