Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zatopiony Boeing 737

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 30 września 2018

28 września 2018 o 10:10 czasu lokalnego (00:10 UTC) na pasie nr 4 lotniska międzynarodowego Chuuk na wyspie Weno w Mikronezji, przy padającym deszczu i silnym wietrze, lądował samolot pasażerski Boeing 737 linii Air Niugini, który przyleciał z Pohnpei (Flight 73). Na jego pokładzie znajdowało się 35 pasażerów i 12 członków załogi. Samolot miał po międzylądowaniu lecieć dalej do Port Moresby w Papui Nowej Gwinei. Z niewiadomych przyczyn maszyna nie zatrzymała się przed końcem pasa i wpadła do wody.

Osiadający w wodzie za pasem lotniska Chuuk samolot Boeing 737. Głębokość oceanu w tym miejscu sięga 30 m / Zdjęcie: Lt Zach Niezgodski – US Navy

Boeing zatrzymał się ponad 100 m za końcem pasa i osiadł na dnie, częściowo pozostając nad wodą. Wystarczyło to na bezpieczne ewakuowanie wszystkich znajdujących się na pokładzie. Okazało się, że 9 z nich doznało obrażeń (w tym 4 poważnych) i zostało przewiezionych do szpitala. W ewakuacji brały udział lokalne kutry rybackie i jednostka US Navy.

Lotnisko Chuuk znajduje się na koralowej wyspie Weno. Pas, na którym lądował feralny Boeing, ma długość 1830 m.

Samolot, który wypadł z pasa to Boeing 737-8BK nr rej. P2-PXE, nr ser. 33024/1688, oblatany w 2005. Jego operatorem są linie Air Niugini, leasingujące go od Avolon.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.