Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zamówiły S-400

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 października 2018

Kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy średniego i dalekiego S-400 Triumf, który może zwalczać cele aerodynamiczne i balistyczne w odległości od 2 do 400 km (zależnie od typu użytego pocisku) / Zdjęcie: MO FR

Prezydent FR Władimir Putin, który przebywa w New Delhi, i premier Indii Narendra Modi podpisali dziś kontrakt na dostawy kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 Triumf. Umowa dotyczy zakupu pięciu pułków, które mają być dostarczone w ciągu 5 lat. Według dostępnych informacji, wartość kontraktu wynosi ponad 400 mld rupii (ok. 5,43 mld USD).

Zawarcie umowy usiłowały zablokować Stany Zjednoczone, które powoływały się na prawo O przeciwdziałaniu przeciwnikom Ameryki poprzez sankcje (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA). Dokument podpisał prezydent Donald Trump 2 sierpnia 2017. Jego rozdział 231 mówi o sankcjach w wypadku zakupu lub unowocześnienia systemów obronnych z udziałem FR, ChRL lub KRLD.

Jeszcze we wrześniu przedstawiciele Departamentu Stanu USA grozili Indiom poważnymi sankcjami w wypadku sfinalizowania umowy na zakup kompleksów S-400 (Zgoda Indii na zakup S-400, 2018-07-01). Podpisanie kontraktu oznacza, że Indie nie ugięły się pod tymi groźbami. Dla Stanów Zjednoczonych, które od lat słabną gospodarczo (wg CIA, od końca 2014 największą gospodarką świata są Chiny), New Delhi jest ważnym partnerem także w zakresie sprzedaży uzbrojenia. Stąd próby eliminowania konkurentów wszelkimi dostępnymi metodami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.