Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Baza Czkałowsk po remoncie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 października 2018

5 października do Czkałowska pod Kaliningradem powróciło 20 samolotów należących do 72. bazy lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej. Przyleciały z niedalekiego Czernichowska, gdzie czasowo stacjonowały. Były wśród nich bombowce frontowe Su-24M i myśliwce Su-30SM.

Piloci samolotów, które wczoraj przyleciały do wyremontowanej bazy Czkałowsk pod Kaliningradem / Zdjęcie: Wiesti Kaliningrad

Baza w Czkałowsku była remontowana od końca 2013. Prace wykonywało przedsiębiorstwo Spiecstroj. Objęły one m.in. remont i wydłużenie pasa startowego z 2600 do 3100 m. Dzięki temu mogą na nim lądować samoloty dowolnych typów, z ciężkimi bombowcami włącznie. Szerokość pasa pozwala na jednoczesny, alarmowy start kilku samolotów.

Baza lotnicza Czkałowsk jest najważniejszym miejscem stacjonowania samolotów i śmigłowców lotnictwa Floty Bałtyckiej w Obwodzie Kaliningradzkim. Stacjonują tam stale statki powietrzne co najmniej pięciu typów. Bazę wyposażono w najnowsze systemy łączności i dowodzenia, pobudowano też nowe miejsca postojowe dla samolotów i budynki socjalne dla żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.