Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa strzelnica w Gdyni

Służby państwowe, Wojska lądowe, Wojska specjalne, Obrona terytorialna, 08 października 2018

5 października w Gdyni oficjalnie zaprezentowano Modułową Strzelnicę Taktyczną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele producenta – spółki Klimawent, władz samorządowych i służb mundurowych. Modułowe strzelnice taktyczne opracowane przez Klimawent są najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w Europie, przeznaczonym do wszelkiego rodzaju treningów strzeleckich w zamkniętej przestrzeni.

Modułowe strzelnice taktyczne opracowane przez Klimawent są najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w Europie, przeznaczonym do wszelkiego rodzaju treningów strzeleckich w zamkniętej przestrzeni / Zdjęcie: Klimawent

Naszym celem było stworzenie obiektu, który będą mogli wykorzystywać zarówno klienci indywidualni jak i służby mundurowe czy kluby strzeleckie. Jednak wykorzystanie komercyjne strzelnicy to nie wszystko. Klimawent przyjmuje zamówienia na wybudowanie strzelnic modułowych. Zauważamy, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie obiekty. Przede wszystkim dlatego, że dotychczasowe strzelnice są przestarzałe i często nie spełniają wymogów stawianych przez przepisy. Strzelnicami są zainteresowane służby mundurowe i przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystywać je do celów komercyjnych. Realizujemy już pierwsze zamówienia – mówi Janusz Kaszyński, Prezes Zarządu Klimawent.

Głównym wyróżnikiem strzelnicy jest wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, wykraczający ponad wymagane normy. Dzięki wykorzystaniu doświadczenia w branży wentylacyjnej spółka opracowała system wentylacyjny, który zapewnia szybkie, prawie całkowite usuwanie pyłów ołowiu obecnych w powietrzu, przez co nawet długotrwałe przebywanie wewnątrz strzelnicy nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Zadbano również o ochronę środowiska wokół strzelnicy. Zużyte powietrze usuwane na zewnątrz podlega kompletnej filtracji i jest niejednokrotnie czystsze niż to w otoczeniu. Także hałas emitowany w trakcie strzelania jest minimalizowany, dzięki czemu spełnione są normy środowiskowe.

Żeby zapewnić użytkownikom jak największy poziom bezpieczeństwa, połączyliśmy siły z ekspertami od balistyki z Port Arthur. Wykorzystanie ich doświadczeń sprawiło, że strzelnice są dostosowane do prowadzenia wielu rodzajów treningów taktycznych według różnorodnych scenariuszy szkoleniowych. Użycie w konstrukcji najwyższej jakości nowoczesnych kulochwytów umożliwia strzelanie także seriami z broni automatycznej – dodaje Joanna Koniarek-Majkowska z zarządu Klimawent.

Strzelnica umożliwia prowadzenie ognia przy użyciu amunicji o energii początkowej pocisku do 3600 J, czyli o prawie dwukrotnie większej niż ta, jaką ma pocisk wystrzeliwany z karabinka automatycznego Kałasznikowa (ok. 1800-2000 J). Bezpieczeństwo strzelnicy jest potwierdzone certyfikatem zgodności wystawionym przez Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia.

Gdyńska strzelnica, zlokalizowana przy ul. Chwaszczyńskiej 194, umożliwia prowadzenie treningów szkoleniowych, taktycznych, sportowych i rekreacyjnych, zarówno ze stałych, jak i zmiennych linii otwarcia ognia. Osoba strzelająca może się przemieszczać po torze taktycznym zbudowanym z mobilnych kulochwytów (tzw. shoot house), zgodnie z wybranym scenariuszem. Przewidziano także użycie oświetlenia stroboskopowego, efektów dźwiękowych i sztucznej mgły. Możliwe jest też zorganizowanie szkolenia w warunkach imitujących noc.

Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji warunków strzelania, treningi na strzelnicy MoST mogą być atrakcyjne dla dowolnej grupy odbiorców, profesjonalistów, jak i amatorów zainteresowanych rekreacyjnym skorzystaniem z obiektu. Nasza strzelnica jest dostępna dla każdego, a zapisy prowadzimy za pośrednictwem strony internetowej. Nad bezpieczeństwem strzelania czuwa nieustannie co najmniej dwuosobowy zespół instruktorów, którzy prowadzą również szkolenie wprowadzające przed rozpoczęciem treningu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wcześniej nie miały styczności z bronią – podkreśla Joanna Koniarek-Majkowska.


Drukuj Góra