Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amunicja precyzyjna dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2018

Na mocy umowy zawartej z Agencją Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA) US Army doda do swojego arsenału 155-mm amunicję Bonus produkcji BAE Systems Bofors.

Prace w ramach tej umowy rozpoczną się niezwłocznie, a dostawy powinny zakończyć się do 2020. Oprócz USA amunicję Bonus eksploatuje już kilka innych krajów, w tym Finlandia, Francja, Norwegia i Szwecja / Zdjęcie: BAE Systems

Sprawdzona już przez US Army najnowsza wersja amunicji Bonus służy do zwalczania celów silnie opancerzonych. Może być wystrzeliwana z dowolnego 155-milimetrowego systemu artyleryjskiego, w tym lekkich haubic holowanych M777 i rodziny haubic samobieżnych M109.

Bonus jest znacznie skuteczniejszy niż tradycyjna amunicja, ponieważ składa się z dwóch inteligentnych podpocisków, które wykorzystują zaawansowane czujniki, umożliwiające każdemu z nich niezależne wyszukiwanie i niszczenie różnych celów na powierzchni 32 km2. Dzięki temu prawdopodobieństwo trafienia celu jednym strzałem jest o wiele większe niż w przypadku tradycyjnej amunicji.

- Udowodniona niezawodność i celność amunicji Bonus sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla US Army, która nadal inwestuje w zaawansowane możliwości technologiczne dla swoich jednostek – powiedziała Lena Gillström, dyrektor zarządzająca w szwedzkim dziale uzbrojenia BAE Systems. - Nowa umowa potwierdza naszą czołową pozycję w obszarze innowacji dla inteligentnej amunicji używanej obecnie i w przyszłości w przestrzeni bitewnej. US Army dołącza teraz do użytkowników tej amunicji z wielu krajów. Zainteresowanie pociskami Bonus wśród sił zbrojnych na świecie stale rośnie - dodała.

Bonus został opracowany i jest produkowany przez BAE Systems w Szwecji, we współpracy z francuskim Nexterem. Amunicja powstaje w zakładach BAE Systems w Karlskoga w Szwecji, ze znaczącymi dostawami komponentów od Nextera. NSPA zapewnia zintegrowane międzynarodowe rozwiązania dla sojuszników i partnerów NATO w zakresie logistyki i wsparcia zamówień w ramach jednej organizacji. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.