Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Juneyao użytkownikiem Dreamlinerów

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 października 2018

19 października w zakładach Boeinga w Seattle Amerykanie dostarczyli pierwszego Dreamlinera 787-9 chińskim Juneyao Airlines. To zarazem pierwszy szerokokadłubowy samolot pasażerski eksploatowany przez prywatne linie lotnicze z ChRL. Według źródeł brytyjskich kolejne 4 Dreamlinery 787-9 mają dołączyć do floty Juneyao do końca 2019.

Pierwszy Dreamliner 787-9 w barwach prywatnych chińskich linii Juneyao / Zdjęcie: Boeing

Ta dostawa to największy krok milowy naszej linii lotniczej, będąca dużym krok w kierunku zwiększenia naszej siatki połączeń w Chinach i poza nimi. Jako wiodący na rynku model szerokokadłubowy, 787-9 Dreamliner będzie odgrywał kluczową rolę w globalnym rozwoju naszego towarzystwa – powiedział prezes Juneyao Airlines Wang Junjin.

Juneyao Airlines, dotychczas eksploatujące wyłącznie samoloty Airbusa (A320 i A321), oferuje loty z Szanghaju-Hongqiao do ponad 50 miast w ChRL. Wprowadzając do służby Dreamlinera, przewoźnik chce rozszerzyć swoją siatkę i zwiększyć liczbę lotów do Indonezji, Filipin, Tajlandii, Japonii i Republiki Korei.

Cieszymy się, że możemy powitać Juneyao w rosnącej rodzinie użytkowników Dreamlinerów. Jesteśmy pewni, że paliwooszczędność, zasięg i wyposażenie Dreamlinera będą motorem kolejnego etapu rozwoju Juneyao Airlines. To pierwszy z 10 Dreamlinerów 787-9 dla Juneyao i ich debiut jako przewoźnika międzynarodowego – podkreślił starszy wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. globalnej sprzedaży i marketingu Ihssane Mounir.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.