Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GE F110 do napędu prototypów TF-X

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 02 listopada 2018

Tureccy decydenci lotniczy zdecydowali o zastosowaniu silników rodziny General Electric F110 do napędu prototypów i przedseryjnych samolotów bojowych stealth powstających w ramach programu TF-X. Ma to być rozwiązanie przejściowe przed wyprodukowaniem odpowiednich rodzimych silników. W grę wchodzą silniki F110-GE-129 lub F110-GE-132. Krytycy takiego rozwiązania twierdzą, że nie nadają się one optymalnie do napędu samolotów stealth.

Wizja tureckiego samolotu bojowego stealth powstającego w ramach programu TF-X. Jego prototypy mają być napędzane silnikami rodziny General Electric F110 / Rysunek: TAI

Nad rodzimymi silnikami do napędu TF-X pracuje konsorcjum TRMotor. Plany z początku roku przewidują, że powstaną one we współpracy z brytyjskim Rolls-Royce. Z kolei w projektowaniu samego samolotu Turków wspiera brytyjska BAE Systems. Oblot prototypu dwusilnikowej maszyny zaplanowano na 2023.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.