Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wstrzymały dostawy dla Pakistanu

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 03 listopada 2018

Departament Obrony we wrześniu 2018 wstrzymał przekazanie Pakistanowi finansowej pomocy wojskowej za bieżący rok. Jedną z konsekwencji tej decyzji jest niedostarczenie 12 śmigłowców Bell AH-1Z Viper. Trafiły one do 309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group (AMARG) w Davis Monthan w Arizonie. Pretekstem do niewywiązania się USA ze zobowiązań wobec Pakistanu była niedostateczna – zdaniem Waszyngtonu – aktywność Pakistańczyków w zwalczaniu Talibów i innych radykalnych ugrupowań islamskich na pograniczu z Afganistanem.

Jeden ze śmigłowców Bell AH-1Z Viper, które miały trafić do Pakistanu / Zdjęcie: Bell Helicopter Textron

Pakistan jako pierwszy kontrahent zagraniczny zamówił śmigłowce Bell AH-1Z, czyli kolejną modyfikację znanych AH-1 Cobra. Pierwotnie zamówienie, z 2015, miało dotyczyć 15 śmigłowców oraz tysiąca przeciwpancernych pocisków kierowanych AGM-114R Hellfire II za maksymalnie 952 mln USD. Transakcja miała być realizowana zgodnie z procedurą FMS, czyli za pośrednictwem Pentagonu. Później liczbę maszyn zredukowano do 12. Śmigłowce zostały zbudowane pomiędzy sierpniem 2017 a połową 2018.

W kwietniu 2018 DSCA ogłosiła o możliwości sprzedaży 12 AH-1Z Bahrajnowi. Miałyby one kosztować maksymalnie 911,4 mln USD. Analitycy (m.in. z Air Forces Monthly, który informuje o powstałej sytuacji) nie wykluczają, że w planowanej transakcji może chodzić o śmigłowce przeznaczone pierwotnie dla Pakistanu...


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.