Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miniatury w Łambinowicach po raz 17.

Modelarstwo, 06 listopada 2018

Jak co roku Agencja Lotnicza Altair oraz zespoły redakcyjne Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska i kwartalnika Aeroplan były partnerami XVII już Konkursu Modeli Redukcyjnych i wystawy modelarskiej, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji gminy Łambinowice w pobliżu Nysy na Opolszczyźnie.

Doskonale odtworzone realia lotniskowe w skali 1/48 miniatur Dariusza Dźwigały z Nysy. W naszych kadrach – Lim-2 (zdjęcie tytułowe) ze starannie zebraną historią pierwowzoru i MiG-21 / Zdjęcia Matousz Novak

Jak zwykle w siedzibie ośrodka licznie zjawili pasjonaci tworzenia własnymi rękami rzeczywistości w miniaturze z niemal całej Polski. 110 uczestników, w tym 6 z Republiki Czeskiej, pokazało 290 modeli z kartonu, polistyrenu i żywic w różnych skalach, jak najwierniej odtwarzających pierwowzory samolotów, wozów bojowych, pojazdów, okrętów i budowli.

Oczywiście w konkursie premiowano pucharami przede wszystkim modele nawiązujące do historii Rzeczpospolitej, co było ważnym elementem zbliżających się obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs i wystawa w tym kontekście zyskują specjalne znaczenie w procesie patriotycznego wychowania młodzieży na Opolszczyźnie.

Specjalna nagroda wiceprezesa Agencji Lotniczej Altair dla najmłodszego wystawiającego modelarza przypadła w tym roku 9-letniemu Jonaszowi Myśliwskiemu. Laureatem zaś specjalnego wyróżnienia warszawskiego środowiska modelarskiego został Dariusz Dźwigała z Nysy (były żołnierz zawodowy WP, technik obsługi samolotów uderzeniowych Su-22) za kolekcję niesłychanie precyzyjnie wykonanych miniatur samolotów odrzutowych w barwach polskich Wojsk Lotniczych w skali 1/48. Naszym zdaniem jest on jednym z najlepszych w naszym kraju modelarzy tworzących w tej podziałce.
GaleriaDrukuj Góra