Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na obsługę śmigłowców VSAT

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 06 listopada 2018

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT, Państwowa Służba Graniczna), podlegająca Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej ogłosiła 29 października przetarg na obsługę posiadanych przez nią śmigłowców. Usługi mają być świadczone przez 36 miesięcy. Początkowo ostatnim dniem składania ofert był 7 listopada. Był to jednak termin zbyt krótki i został przeniesiony na 3 grudnia.

Rząd w Wilnie chce przeznaczyć 2,5 mln euro na obsługę techniczną śmigłowców Państwowej Służby Granicznej / Zdjęcie: VSAT

Przetarg wartości 2,5 mln euro (bez VAT) podzielony jest na trzy części. Część 1, wartości 745 tys. euro dotyczy pary lekkich jednosilnikowych EC120B (zn. rej. LY-HCB, nr ser. 1345 i zn. rej. LY -HCC nr ser. 1367). Część 2 jest warta 1,17 mln euro i obejmuje dwusilnikowych EC-135T2+ (LY-HCD / 0513 i LY-HCE / 0518). Natomiast część 3 wartości 585 tys. euro dotyczy pojedynczego BK117C2 (EC-145) noszącego znaki rejestracyjne LY-HCF (nr ser. 9104).

Oferenci powinni być organizacjami obsługowymi EASA Part 145, mającymi doświadczenie w obsłudze technicznej śmigłowców EC120 z silnikiem Arrius 2F, EC135 z silnikami Arius 2B2 i BK117C2 z silnikami Ariel 1E2. Ponadto powinni być zdolni do wykonania następujących zadań planowanej i nieplanowanej obsługi technicznej – tej ostatniej w wymiarze: do 200 roboczogodzin dla EC120, do 300 rbh dla EC135 i do 150 rbh dla BK117C2.

Utworzona 1 maja 2001 VSAT zajmuje się ochroną granic Litwy, ze szczególnym nadzorem nad 227-km odcinkiem granicy z należącym do FR Obwodem Kaliningradzkim i 502-km odcinkiem granicy z Białorusią. W działaniach tych bierze udział także jednostka lotnicza VSAT, stacjonująca na leżącym 28 km na południowy zachód od Wilna lotnisku Paluknys (pol. Połuknia). W jej składzie, oprócz w/w śmigłowców, znajduje się także pojedynczy samolot Cessna 172RG Cutlass II, noszący zn. rej. LY-AVR.

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.