Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TCG Burgazada w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2018

Marynarka wojenna Turcji przyjęła do służby trzecią korwetę rakietową typu Ada, TCG Burgazada.

Turecka korweta rakietowa TCG Burgazada podczas ceremonii przyjęcia do służby / Zdjęcie: STM

Korweta rakietowa TCG Burgazada (F 513), typu Ada, została przyjęta do służby 4 listopada. Okręt, zbudowany przez Istanbul Naval Shipyard, uzupełnił dwie inne jednostki tego typoszeregu, TCG Heybeliada (F 511) i TCG Büyükada (F 512), które znajdują się w linii od 2011 i 2013. W przyszłym roku powinna dołączyć do nich TCG Kinaliada (F 514) - ostatnia korweta rakietowa budowana w ramach programu Milgem, który zakłada także dostawę ośmiu fregat rakietowych, czterech proj. TF-100 i tyluż samo proj. TF-2000.

Głównym wykonawcą programu Milgem jest turecka stocznia Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM), która posiada prawa do projektu korwet rakietowych. Producent od kilku lat stara się promować wspomniane okręty na rynkach zagranicznych. Za swój główny cel Turkowie określają m.in. państwa Bliskiego Wschodu oraz Kazachstan (KADEX 2018: Tureckie korwety na eksport? , 2018-05-23).

Póki co jednak największy sukces eksportowy STM odniosła w Pakistanie, którego marynarka wojenna zdecydowała się zakupić cztery korwety rakietowe oparte na proj. jednostek typu Ada (Więcej o pakistańskich korwetach, 2018-07-11). Zawarte latem porozumienie zakłada, że pierwsze dwa okręty zostaną zbudowane w tureckiej Istanbul Naval Shipyard. Pozostałe zbuduje pakistańskie Karachi Shipyard & Engineering Works (KSEW) na zasadzie transferu technologii. Pierwszy okręt ma być gotowy do odbioru w styczniu 2023. Konstrukcja następnych powinna kończyć się w sześciomiesięcznych odstępach czasu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.