Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie ICGS Varaha

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2018

W stoczni Larsen & Toubro zwodowano czwarty okręt patrolowy typu Vikram przeznaczony dla straży wybrzeża Indii.

Okręty patrolowe typu Vikram mają 97 m długości i 15 m szerokości. Rozwijają do 26 w i wypierają 2140 t. Zasięg, przy prędkości ekonomicznej 12 w, wynosi 9,2 tys. km. Z pokładu okrętów będzie mógł operować np. śmigłowiec HAL Dhruv / Zdjęcie: Straż wybrzeża Indii

Ceremonię wodowania okrętu patrolowego ICGS Varaha (41), typu Vikram, zorganizowano w stoczni Larsen & Toubro zlokalizowanej w Kattupalli, nieopodal Ćennaj. Jest to czwarty patrolowiec tego typoszeregu budowany dla straży wybrzeża Indii.

Dotąd Larsen & Toubro dostarczyło straży wybrzeża Indii dwa okręty typu Vikram, ICGS Vikram (33, na zdjęciu) i ICGS Vijaya (34, ICGS Vikram w linii, 2018-04-11i), które przyjęto już do służby. Latem br. producent zwodował też trzecią jednostkę (Wodowanie trzeciego Vikrama, 2018-08-29), która jest obecnie przygotowywana do testów morskich.

Okręty patrolowe typu Vikram budowane są na mocy porozumienia z marca 2015 o wartości 14,3 mld INR (738 mln zł). Zakłada ono budowę siedmiu jednostek tego typoszeregu. Ostatnia z nich ma wejść do służby w 2021. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.