Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono ćwiczenie Iron Wolf 2018

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2018

Na Litwie zakończono wielonarodowe ćwiczenie wojskowe Iron Wolf 2018 prowadzone pod dowództwem sił Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Około 3,5 tys. żołnierzy oraz 350 sztuk sprzętu wojskowego wzięło udział w ćwiczeniu Iron Wolf 2018 prowadzonym na wschodzie Litwy / Zdjęcie: NATO

Ćwiczenie Iron Wolf 2018 zrealizowano w dn. 4-19 listopada. Zajęcia prowadzono nieopodal miejscowości Podbrodzie pod granicą z Białorusią. Uczestniczyło w nim ok. 3,5 tys. żołnierzy z 13 państw NATO, w tym Belgii, Estonii, Kanady, Holandii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Republiki Czeskiej, Słowenii, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz Ukrainy.

Jednym z głównym celów ćwiczenia Iron Wolf 2018 było doskonalenie współpracy sił NATO z litewską brygadą zmechanizowaną Żelazny Wilk (Mechanizuotoji pėstininkų brigada Geležinis Vilkas) oraz pododdziałami wielonarodowej grupy bojowej pod dowództwem Niemiec, którą utworzono w ramach wzmocnionej, wysuniętej obecności (EFP) NATO w Litwie.

Jednym z najważniejszych elementów Iron Wolf 2018 był przerzut żołnierzy i sprzętu natowskiej grupy bojowej w rejon ćwiczenia. W mniej niż 24 godziny sojusznicy przetransportowali w 10 konwojach ok. 350 pojazdów wojskowych oraz 1,4 tys. żołnierzy z sześciu krajów.

- Prowadzimy ćwiczenie Iron Wolf, żeby doskonalić i ocenić umiejętności szybkiego przerzutu wojsk w dowolny rejon Litwy i prowadzenia wielonarodowych operacji obronnych. Jest to największe ćwiczenie w tym półroczu zrealizowane wspólnie z naszymi sojusznikami – powiedział płk. Mindaugas Steponavičius, dowódca brygady zmechanizowanej Żelazny Wilk. 


Drukuj Góra