Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do produkcji australijskich Boxerów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 listopada 2018

W Australii rozpoczęto budowę zakładów, w których produkowane będą nowe wozy bojowe Boxer CRV 8x8.

W Ipswich nieopodal Brisbane będą produkowane australijskie wozy bojowe Boxer CRV 8x8. Ich montaż powinien rozpocząć się ok. 2020 i potrwać do 2026 / Zdjęcie: Rheinmetall

Rząd Australii poinformował o uroczystym rozpoczęciu budowy ośrodka produkcji wozów bojowych Boxer CRV 8x8, które w ciągu dekady pozyskają wojska lądowe Australii. Wytwórnia zostanie zlokalizowana w mieście Ipswich nieopodal Brisbane, stolicy północno-wschodniego stanu Queensland.

Ośrodek, Military Vehicle Centre of Excellence (MILVEHCOE), budowany jest wysiłkiem spółki Rheinmetall Defence Australia, która będzie odpowiadać za produkcję i dostawę nowych australijskich wozów bojowych (Australia kupiła Boxery, 2018-08-19). W przyszłości na miejscu będą również prowadzone przeglądy remontowe, naprawy i modernizacje Boxerów CRV.

Latem br. rząd Australii poinformował o wyborze oferty niemieckiego Rheinmetalla w przetargu na 211 wozów bojowych realizowanego w ramach 2. fazy programu LAND 400. Zakłada się, że pierwsza transza 20-25 Boxerów CRV zostanie dostarczona do Australii bezpośrednio z Niemiec. Kolejne wozy mają być wytwarzane już w kraju. Koszt zakupu oblicza się na 3,3 mld AUD (9 mld zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.