Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PAŻP testuje IWB

Lotnictwo cywilne, 03 grudnia 2018

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła testową wersję Integrated Web Briefing (IWB). Serwis zapewnia użytkownikom przestrzeni powietrznej dostęp do kompleksowych informacji, pozwala m.in. na składanie planów lotu drogą elektroniczną. IWB jest kolejną inicjatywą Agencji z obszaru nowoczesnych narzędzi wspomagających planowanie i bezpieczeństwo operacji lotniczych.

/ Ilustracja: PAŻP

IWB jest narzędziem integrującym dostęp do różnych danych lotniczych niezbędnych do przygotowania się do lotu. Główne funkcjonalności IWB to: planowanie tras z poziomu mapy lub z formularza FPL (IFR, VFR), składania FPL i depesz modyfikujących, dostęp do AIP Polska (i danych z AIP widocznych przy obiektach na mapie), wgląd w aktualne NOTAM, wgląd w depesze oraz mapki METEO, tworzenie i zarządzanie własną bazą FPL (oraz archiwum FPL), tworzenie własnej bazy statków powietrznych, nadawanie depesz o starcie (DEP) lub lądowaniu (ARR), wgląd w aktywne strefy (od stycznia 2019) i generowanie Biuletynów Informacji Przed Lotem /PIB/ (od stycznia 2019).

Szczegółowy opis funkcjonalności systemu znajduje się na stronie http://www.aro.pansa.pl/pliki/IWB_MANUAL_pol_v1.pdf.

Obecnie IWB działa w przedoperacyjnej fazie testowej (dla użytkowników) i będzie rozwijany o nowe opcjonalności oraz usprawnienia funkcjonalne. Operacyjne oddanie IWB do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2019. W ramach etapu testowego do 27 grudnia 2018 użytkownicy aplikacji mogą przesyłać swojej uwagi na adres mailowy aro.epwa@pansa.pl. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod adresem internetowym www.iwb.pansa.pl. W szczególności Agencja liczy na uwagi użytkowników wykonujących loty dyspozycyjne, a także szkoleniowe (Uruchomienie cywilno-wojskowego ARCC, 2018-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.