Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bal-E nie dla Azerbejdżanu

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 07 grudnia 2018

Powołując się na źródła w Ministerstwie Obrony FR, Kommiersant informuje, że resort nie zgodził się na sprzedaż Azerbejdżanowi brzegowych kompleksów przeciwokrętowych Bal-E. W ocenie rosyjskich wojskowych, również ta wersja – eksportowa, mogłaby stanowić zagrożenie dla okrętów Flotylli Kaspijskiej. Co więcej, głowice zastosowane w pociskach H-35, wykorzystywanych w kompleksach Bal-E, mogą niszczyć także cele lądowe. A to oznacza możliwość wykorzystania kompleksów w konflikcie Azerbejdżanu z Armenią w Górskim Karabachu, czego Rosjanie chcieliby uniknąć.

Według informatorów Kommiersanta, umowa sprzedaży kompleksów Bal-E Azerbejdżanowi była już parafowana, gdy władze polityczne FR zdecydowały o przerwaniu procedury. Co ciekawe, po rosyjskiej publikacji MO Azerbejdżanu zaprzeczyło prowadzeniu rozmów na temat zakupu Bali. – Bezpieczeństwo na azerbejdżańskim obszarze Morza Kaspijskiego zapewnia wiele nowoczesnych systemów nabytych w różnych krajach – napisano w oświadczeniu resortu.

Brzegowy rakietowy kompleks przeciwokrętowy Bal-E / Zdjęcie: arms-expo

Bal-E to eksportowa wersja brzegowego rakietowego kompleksu przeciwokrętowego Bal, przyjętego do uzbrojenia SZ FR w 2008. Jej uzbrojenie stanowią pociski H-35E (3M-24E) o zasięgu 120 km (w wersji dla własnych wojsk – do 260 km). Pełny kompleks obejmuje cztery wyrzutnie z zapasem do 64 pocisków tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.