Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskiego bezzałogowca Glajderon

Wojska specjalne, Marynarka wojenna, 09 grudnia 2018

Pierwszy demonstrator technologii pojazdu Glajderon w czasie testów na Wołdze

W Samarze trwają testy prototypu morskiego bezzałogowca Glajderon. Prowadzone są na rzece Wołdze i w basenie lokalnej pływalni. Zdalnie sterowany obiekt demonstruje możliwości pływania na wodzie, pod  nią oraz użycia pokładowego latającego czterowinikowca.

Obecnie testowany prototyp bezzałogowca morskiego Glajderon jest testowany m.in. na basenie pływackim

Projekt wielozadaniowego morskiego bezzałogowca Glajderon ujawniono w sierpniu 2018 podczas forum wojskowo-technicznego Armia-2018. Pojazd powstaje w wyniku współpracy Instytutu badań obronnych Samarskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego z KB Talisman, NPK Sietiecientriczeskije Płatformy i NPG MAKO. Budowę obecnie testowanego prototypu rozpoczęto w październiku 2017.

Mały czterowirnikowy bezzałogowiec ląduje na pokładzie Glajderona

Glajderon ma być pojazdem uniwersalnym. Może operować zarówno na wodzie, jak i pod wodą. Z jego pokładu może też operować mały bezzałogowy czterowirnikowiec. Twórcy Glajderona przewidują jego zastosowanie do wykonywania zadań wojskowych i cywilnych.

 Glajderon pod wodą. Pojazd na razie nie pływa autonomicznie, a jest zdalnie sterowany przez operatora na brzegu / Zdjęcia: SPUT

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.