Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-160 w Wenezueli

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 grudnia 2018

Dziś na lotnisko Maiquetía Simón Bolívar koło Caracas przybyły dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160. Samoloty przeleciały ponad 10 tys. km nad Morzem Barentsa i Atlantykiem, w tym Morzami Norweskim i Karaibskim. Z Tu-160 przyleciał ciężki samolot transportowy An-124-100 i pasażerski Ił-62M rosyjskich WKS.

Powitanie rosyjskich bombowców strategicznych Tu-160 na lotnisku Maiquetía Simón Bolívar koło Caracas / Zdjęcie: MO Wenezueli

Według komunikatu MO FR, loty odbyły się z pełnym zachowaniem przepisów międzynarodowych. Na początkowej części trasy bombowcom towarzyszyły myśliwce F-16 norweskich wojsk lotniczych. Nie wiadomo, czy rosyjskie bombowce były uzbrojone.

Samolot transportowy An-124-100 i pasażerski Ił-62 rosyjskich WKS, które towarzyszyły bombowcom Tu-160 / Zdjęcie: Carlos Oviedo

Na lotnisku załogi rosyjskich samolotów powitał wenezuelski minister obrony Vladimir Padrino López. Towarzyszył mu m.in. ambasador FR Władimir Zajemskij.

Dowódca rosyjskiej misji wręczył ministrowi obrony Wenezueli, Vladimirowi Padrino Lópezowi, model bombowca Tu-160 / Zdjęcie: VTV Canal 8

To nie pierwszy przelot rosyjskich Tu-160 do Wenezueli. Poprzednim razem dwa bombowce tego typu lądowały w tym kraju w 2008. Wówczas dotarły do bazy na wyspie La Orchila.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.