Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe moździerze dla Wojska Polskiego

Obrona terytorialna, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 grudnia 2018

Dziś została podpisana umowa na dostawę dla Wojska Polskiego 780 lekkich moździerzy piechoty LMP 2017, przeznaczonych dla Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. Umowa zawarta z Zakładami Mechanicznymi z Tarnowa opiewa na kwotę ponad 31 mln zł.

/ Zdjęcie: MON

Podpisaliśmy dziś umowę na dostawę 780 polskich moździerzy LMP2017 dla Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. To niezwykle ważny kontrakt – wzmacniamy nasze Siły Zbrojne i dajemy impuls polskiej gospodarce –  powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wytyczne ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka dla wyższych dowódców wojskowych są jasno określone. Siły zbrojne bardziej liczne, nowocześnie wyposażone i dobrze zintegrowane z siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym z siłami Stanów Zjednoczonych. Dziś została podpisana umowa, na mocy której pozyskamy nowoczesne moździerze ­­­– stwierdził dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie dostarczą WP 780 moździerzy LMP 2017 do końca 2022. Pierwsza dostawa 150 moździerzy zostanie zrealizowana w II połowie 2019. Umowa obejmuje również szkolenie instruktorów, rusznikarzy, a także pakiety: e-szkoleń i logistyczny.  LMP-2017 znajdą się m. in. w wyposażeniu każdej kompanii lekkiej piechoty w batalionach WOT. Będą używane nie tylko z amunicją bojową i szkolną, ale też oświetlającą, umożliwiającą wsparcie działań z zakresu zarządzania kryzysowego, czy też akcji poszukiwawczych.


Drukuj Góra