Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy H145 dla Królewskiej Konnej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2018

Airbus dostarczył Royal Canadian Mounted Police (RCMP, Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej) pierwszy śmigłowiec H145.

Pierwszy H145 w barwach Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej / Zdjęcie: Airbus

Wiropłat został wyposażony w zewnętrzną wciągarkę i liny desantowe, reflektor poszukiwawczy Trakka A800, system rozszerzonej rzeczywistości, system monitorowania stanu płatowca (HMS), układ obserwacji w podczerwieni (FLIR), konsolę oficera koordynującego działania taktyczne i wewnętrzne dodatkowe zbiorniki paliwa. Awionika śmigłowca jest przystosowana do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu.

H145 będzie stacjonował w Langley w stanie Kolumbia Brytyjska i będzie działać głównie w rejonie Vancouver Lower Mainland, z możliwością przerzucenia do innego miejsca, zgodnie z wymaganiami. Jednostka wsparcia lotniczego RCMP będzie używać go do różnych misji, w tym obserwacyjnych i pościgowych, desantowania, przewozu ładunków, transportu zespołów reagowania kryzysowego, obserwacji portów i lądowania na statkach oraz poszukiwania i ratownictwa w górach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że H145 wejdzie do służby, aby wesprzeć operacje RCMP, pomagając mężczyznom i kobietom, którzy służą i chronią Kanadyjczyków – stwierdził prezes Airbus Helicopters Canada Romain Trapp.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.