Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy H145 dla Królewskiej Konnej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2018

Airbus dostarczył Royal Canadian Mounted Police (RCMP, Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej) pierwszy śmigłowiec H145.

Pierwszy H145 w barwach Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej / Zdjęcie: Airbus

Wiropłat został wyposażony w zewnętrzną wciągarkę i liny desantowe, reflektor poszukiwawczy Trakka A800, system rozszerzonej rzeczywistości, system monitorowania stanu płatowca (HMS), układ obserwacji w podczerwieni (FLIR), konsolę oficera koordynującego działania taktyczne i wewnętrzne dodatkowe zbiorniki paliwa. Awionika śmigłowca jest przystosowana do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu.

H145 będzie stacjonował w Langley w stanie Kolumbia Brytyjska i będzie działać głównie w rejonie Vancouver Lower Mainland, z możliwością przerzucenia do innego miejsca, zgodnie z wymaganiami. Jednostka wsparcia lotniczego RCMP będzie używać go do różnych misji, w tym obserwacyjnych i pościgowych, desantowania, przewozu ładunków, transportu zespołów reagowania kryzysowego, obserwacji portów i lądowania na statkach oraz poszukiwania i ratownictwa w górach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że H145 wejdzie do służby, aby wesprzeć operacje RCMP, pomagając mężczyznom i kobietom, którzy służą i chronią Kanadyjczyków – stwierdził prezes Airbus Helicopters Canada Romain Trapp.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.