Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy T-72 i Jak-130 do Laosu

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 24 grudnia 2018

18 grudnia armia Laosu odebrała pierwszą partię rosyjskich czołgów T-72B1. Czołgi wyposażone są we względnie nowoczesną elektronikę, w tym wielospektralne systemy obserwacyjne i celownicze z kompleksem PN-72U Sosna-U. Standardowe opancerzenie uzupełnione jest pancerzem reaktywnym Kontakt-1.

Dwa z czołgów podstawowych T-72B1 dostarczonych w połowie grudnia do Laosu / Zdjęcie: defence-blog

Czołgi dotarły do Laosu drogą morską przez port w Wietnamie. Dalej transportowano je na platformach lądowych. Nieoficjalnie szacuje się, że Laos odebrał ponad 10 czołgów z ok. 40 zamówionych.

Z kolei 20 grudnia samolot transportowy Ił-76TD kompanii Awiakon Citotrans (nr burt. RA-78765) przywiózł z Irkucka do stolicy Laosu – Wientian, pierwszy samolot szkolno-bojowy Jak-130. Nosi on numer burtowy 044 i jest pomalowany w wielobarwny kamuflaż.

Wyładunek pierwszego samolotu szkolno-bojowego Jak-130 dostarczonego do Laosu na pokładzie Ił-76TD / Zdjęcie: via AeroLAOS

O planowanych dostawach dwa tygodnie temu informował media minister obrony Laosu, gen. Sengnuan Xayalat. Mówił on o dostarczeniu do końca roku nowych czołgów T-72 i samolotów Jak-130. Nie podał jednak ani liczby kupowanych maszyn, ani wartości kontraktów, ani terminów dostaw.

Laos jest piątym państwem, które nabyło samoloty Jak-130. Wcześniej zamówiła je Algieria (16), Bangladesz (16), Mjanma (6) i Białoruś (8).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.