Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test kompleksu Awangard

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska specjalne, 26 grudnia 2018

MO FR poinformowało o udanym teście rakietowego kompleksu hiperdźwiękowego Awangard. Test obserwował prezydent Władimir Putin.Start rakietowego kompleksu hiperdźwiękowego Awangard z wyrzutni w rejonie pozycji Dombarowskij, 26 grudnia 2018, 12:59:30 czasu moskiewskiego / Zdjęcie: MO FR

Ministerstwo obrony FR poinformowało o udanym teście rakietowego kompleksu hiperdźwiękowego Awangard. Rakieta testowa została wystrzelona z wyrzutni w rejonie pozycji Dombarowskij w obwodzie orenburskim. Cel znajdował się na poligonie Kura na Kamczatce. W trakcie lotu w jego kierunku hiperdźwiękowy blok bojowy manewrował w pionie i poziomie, poruszając się w górnych warstwach atmosfery z prędkością ponad Ma20. Test zakończył się powodzeniem – ćwiczebna głowica trafiła w cel z zadaną dokładnością.

Władimir Putin – głównodowodzący rosyjskich Sił Zbrojnych obserwuje test kompleksu Awangard w Narodowym ośrodku kierowania obroną w Moskwie / Zdjęcie: MO FR

Test obserwował prezydent FR Władimir Putin – głównodowodzący rosyjskich Sił Zbrojnych. To on wydał rozkaz rozpoczęcia próby. Znajdował się wtedy w Narodowym ośrodku kierowania obroną w Moskwie.

Program modernizacji SZ FR przewiduje, że pierwszy pułk RWSN zostanie uzbrojony w kompleksy Awangard w 2019. To pułk stacjonujący w rejonie pozycji Dombarowskij. Seryjne hiperdźwiękowe głowice kierowane będą dostarczane na podstawie zamówienia złożonego w br. przez MO FR.

Program, obecnie nazywany Awangard, rozpoczął się jeszcze w czasach ZSRS. Początkowo projektowana głowica hiperdźwiękowa miała oznaczenie 15Ju71, a później wyrób 4202. Głównym problemem, który musieli rozwiązać konstruktorzy, było zapewnienie stateczności i sterowności obiektowi rozgrzewającemu się do temperatury bliskiej 2000oC. Pierwsze testy doświadczalnych głowic rozpoczęły się w 2004.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.