Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

COP24 z perspektywy Pyrzowic

Lotnictwo cywilne, 27 grudnia 2018

W związku z trwającym od 2 do 15 grudnia Szczytem Klimatycznym COP24 Katowicach, w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach obsłużono prawie 10 tys. dodatkowych pasażerów.

W związku ze Szczytem Klimatycznym COP24 w MPL Katowice w Pyrzowicach obsłużono prawie 10 tys. dodatkowych pasażerów, którzy podróżowali na pokładach samolotów rejsowych, rządowych i wynajętych samolotów biznesowych / Zdjęcie: Robert Neumann 

W związku ze szczytem na lotnisku tym wykonano łącznie prawie 100 rejsów z delegacjami o statusie HEAD i VIP, w tym 40 rejsów specjalnych, realizowanych samolotami biznesowymi. Reszta delegacji przybyła do województwa śląskiego rejsami rozkładowymi PLL LOT z Warszawy i Lufthansy z Monachium i Frankfurtu. Łącznie w Pyrzowicach przyjęto delegacje z prawie 80 państw z Azji, Afryki, Europy, Ameryki Północnej i Południowej, a także Australii i Oceanii.

W związku z większą niż zwykle liczbą pasażerów podróżujących pomiędzy Pyrzowicami a Warszawą, Frankfurtem i Monachium, PLL LOT i Lufthansa wykonały prawie 130 rejsów samolotami z większą liczbą miejsc w porównaniu z tymi, które są zazwyczaj wykorzystywane na tych trasach. Przewoźnicy ci wykonali także 12 dodatkowych rejsów.

Obsługa uczestników Szczytu Klimatycznego w Katowicach była dużym wyzwaniem. Myślę, że mu sprostaliśmy. Było to możliwe z jednej strony dzięki nowoczesnej infrastrukturze pyrzowickiego lotniska. Z drugiej strony, wszystkie przedsiębiorstwa oraz instytucje i służby państwowe, które zaangażowane były w cały proces, wykazały się wysokim poziomem mobilizacji i profesjonalizmu. COP24 jest modelowym przykładem na to, jak to co dzieje się w regionie, wpływa na wzrost ruchu pasażerskiego na lotnisku. W związku ze Szczytem Klimatycznym, w odpowiedzi na wysoki popyt, linie lotnicze realizowały rejsy samolotami z większą liczbą miejsc, w tym w klasie biznes. Duże międzynarodowe wydarzenia, podobnie jak rozwój rynku nieruchomości biurowych, generują ruch pasażerów podróżujących w klasach biznes i pierwszej. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem w województwie śląskim przybywać będzie znaczących, odbywających się cyklicznie wydarzeń, które przyciągać będą obcokrajowców. Pozytywnie wpłynęłoby to na rozwój ruchu pasażerskiego w Katowice Airport, szczególnie w segmencie przewozów liniami tradycyjnymi – powiedział prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.

Zarządzające MPL Katowice w Pyrzowicach Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze szacuje, że w związku ze Szczytem Klimatycznym w Katowicach, w trakcie rejsów pomiędzy pyrzowickim lotniskiem a Warszawą, Frankfurtem i Monachium, zostało przewiezionych prawie 9 tys. dodatkowych podróżnych. Z tego około 7 tys. skorzystało z usług PLL LOT na trasie pomiędzy Pyrzowicami a Warszawą, zaś około 1500 osób przewiozła Lufthansa. Ponadto w ramach rejsów specjalnych związanych z COP 24 w Pyrzowicach obsłużono 624 pasażerów.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.