Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FAB na straży prezydenta

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 grudnia 2018

Força Aérea Brasileira (FAB, wojska lotnicze Brazylii) będą strzegły przestrzeni powietrznej nad Brasilią podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydenta-elekta Jaira Bolsonaro. Ceremonię zaplanowano na 1 stycznia.

Bezpieczeństwa brazylijskiego prezydenta-elekta Jaira Bolsonaro będą strzegły m.in. myśliwce F-5M / Zdjęcie: FAB 

Od południa Nowego Roku przestrzeń powietrzna nad centrum stolicy Kraju Kawy, w promieniu 4 mil morskich (7,4 km, tzw. strefa czerwona) od Praça dos Três Poderes (Placu Trzech Władz) zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu lotniczego. Jedynymi statkami powietrznymi, które będą mogły w niej przebywać będą śmigłowiec Empresa Brasil de Comunicação (EBC, państwowej telewizji), transmitujący wydarzenie na żywo i bezzałogowy statek latający FAB RQ 900, przekazujący dane do centrum dowodzenia i kierowania. Uruchomiony zostanie także system unieszkodliwiający bsl, które bezprawnie znajdą się w strefie czerwonej. Wojsko zapowiada, że mogą one także zostać zestrzelone.

Strefa żółta, znajdującą się w promieniu 25 mil morskich (46,3 km) od centrum, w tym międzynarodowy port lotniczy Brasilia, jest uznawana za ograniczoną. Loty w tym obszarze można wykonywać wyłącznie po uzgodnieniu z FAB. W strefie białej, zarezerwowanej, leżącej w promieniu 70 mil morskich (129,6 km), od Praça dos Três Poderes można wykonywać loty bez zezwolenia, ale obowiązkowo należy złożyć plan lotu.

Wojsko skieruje do zabezpieczenia ceremonii 12 zestawów przeciwlotniczych i niesprecyzowaną liczbę samolotów myśliwskich F-5M i uderzeniowych A-29. Ich zadaniem będzie niedopuszczenie jakichkolwiek intruzów nad Praça dos Três Poderes. W ostateczności ich piloci będą mogli użyć działek pokładowych lub kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.