Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WorldView-1 wykonał zdjęcie Taepodong-2

Strategia i polityka, 11 kwietnia 2009

5 kwietnia 2009 wysokorozdzielczy satelita WorldView-1, należący do amerykańskiej DigitalGlobe, zarejestrował start północnokoreańskiej rakiety Taepodong-2 z poligonu Musudan-ri.

Zdjęcie: DigitalGlobe® dostarczone przez Techmex SA

Na zdjęciu widoczna jest smuga kondensacyjna pozostawiana przez rakietę i płomień wydobywający się z jej dyszy. Rakieta miała wynieść na orbitę okołoziemską północnokoreańskiego satelitę telekomunikacyjnego (Koreański satelita na orbicie?). Według informacji z kilku krajów, które monitorowały start, wszystkie jej elementy wpadły jednak do Morza Japońskiego i Pacyfiku (Nie ma północnokoreańskiego satelity na orbicie).

DigitalGlobe jest jednym z liderów w zakresie satelitarnych systemów obserwacji Ziemi. WorldView-1 jest zaś jednym z najdokładniejszych satelitów obrazowych, dysponując możliwością wykonywania zdjęć z rozdzielczością 50 cm. Dostęp do zasobów zdjęć satelitarnych DigitalGlobe posiada polska spółka giełdowa Techmex. Wysokorozdzielcze zdjęcia satelitarne stanowią podstawę do opracowywania przez nią zaawansowanych produktów geoinformatycznych (GIS), takich jak ortofotomapy satelitarne, numeryczne modele terenu, trójwymiarowe modele zabudowy, mapy akustyczne, mapy wektorowe i tematyczne.

Zdjęcie startu północnokoreańskiej rakiety w wysokiej rozdzielczości dostępne jest na platformie mapowej www.geoserwer.pl.

Start rakiety Taepodong-2 zarejestrowany przez północnokoreańską agencję informacyjną


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.