Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie ma północnokoreańskiego satelity na orbicie

Strategia i polityka, 06 kwietnia 2009

Po Korei Płd., Japonii i USA, także Rosja poinformowała, że na orbicie okołoziemskiej nie ma północnokoreańskiego satelity. Tym samym można mieć pewność, że próba Pjongjangu okazała się nieudana.

Koreańskie agencje informacyjne informowały o pełnym sukcesie przedsięwzięcia (Koreański satelita na orbicie?). Podawały dokładne dane dotyczące parametrów orbity i sposobu funkcjonowania satelity Kwangmyongsong-2. Jako pierwszy podważyło te dane południowokoreańskie ministerstwo obrony.

Rosja wstrzymywała się z ustosunkowywaniem się do sprzecznych informacji i ich ocen politycznych ze względu na swe specjalne stosunki z Koreą Północną, ale i współpracę w zakresie eksploracji Kosmosu z Koreą Południową. Rosyjscy analitycy zwracają przy tym uwagę, że trudno ściśle rozdzielić rakiety wojskowe i cywilne. Sama Rosja wykorzystuje wycofane ze służby rakiety balistyczne Rokot i Dniepr do wynoszenia na orbitę satelitów cywilnych.

USA, Korea Płd., Japonia i wiele innych państw uważają, że Korea Północna przeprowadziła próbę rakiety wojskowej, a informacje o satelicie telekomunikacyjnym były jedynie zasłoną dla tego potencjalnie agresywnego działania. Koreę potępiło m.in. NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.