Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Indiach otwarto zakład produkcji K9

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 stycznia 2019

W mieście Hazira w Indiach uroczyście otwarto pierwszy w kraju prywatny zakład produkcji wozów bojowych, którego właścicielem jest koncern Larsen & Toubro. Ceremonia, w której udział wzięli premier Narendra Modi i minister obrony Nirmala Sitharaman odbyła się 19 stycznia.

Premier Narendra Modi podczas przejażdżki sah K9 Vajra-T / Zdjęcie: MO Indii

W zakładach odbywać się będzie produkcja i integracja samobieżnych armatohaubic, transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i czołgów podstawowych. Obecnie w Hazira trwa licencyjna produkcja 155-mm sah K9 Vajra-T.

Na mocy porozumienia z rządem Larsen & Toubro dostarczy w ciągu 42 miesięcy 100 sah K9 wraz z pakietem wsparcia, obejmującym części zamienne, dokumentację i szkolenia oraz transfer technologii związany z obsługą techniczną do warsztatów wojskowych. Zakłady dostarczyły już Bhāratīyan Thalasēnā (wojskom lądowym) 10 K9 przed planowanym terminem. Pozostałych 90 ma zostać przekazanych w ciągu najbliższych 22 miesięcy.

Sah K9 Vajra-T zawierają  ponad 13 000 komponentów produkowanych lokalnie. Larsen & Toubro podaje, że już prototyp K9, przeznaczony do prób w kraju, zawierał 14 krytycznych elementów produkcji indyjskiej, takich jak system kierowania ogniem, instalacja ppoż., automat ładowania, pomocniczy zespół napędowy, instalacja klimatyzacji czy, układ ochrony NBC (Pierwsze haubice K-9 w armii Indii, 2018-11-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.