Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie dla brytyjskich Giraffe AMB

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 stycznia 2019

Saab podpisał umowę z brytyjskim Ministerstwem Obrony dotyczącą wsparcia radiolokatorów Giraffe AMB eksploatowanych przez British Army (wojska lądowe). Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, naprawy oraz obsługę bieżącą i techniczną w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i konfiguracji urządzeń. Prace realizowane będą w l. 2019 – 2024 w warsztatach Baker Barracks na wyspie Thorney w Wielkiej Brytanii i w zakładach Saab w Göteborgu w Szwecji.

Radiolokatory Giraffe AMB są w wyposażeniu British Army od 2007 / Zdjęcie: Saab

Najwyższej jakości wsparcie jest kluczowe dla Saaba. Nasza oferta wyróżnia się elastycznością, która z kolei umożliwia zapewnienie wysokiej gotowości i długoterminowej dostępności, a także utrzymania radarów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc British Army w dalszym zwiększaniu zdolności do wykrywania pojawiających się zagrożeń – mówi Anders Carp, szef działu biznesowego Surveillance.

Giraffe AMB to wieloczynnościowy radiolokator, będący w wyposażeniu British Army od 2007. Umożliwia ochronę sił zbrojnych poprzez wykrywanie nadlatujących pocisków rakietowych, artyleryjskich i moździerzowych, oraz zapewnia świadomość sytuacyjną i obserwację przestrzeni powietrznej podczas imprez masowych.

Wielka Brytania, mająca największą na świecie liczbę lądowych radarów Giraffe AMB, zmodernizowała je do najnowszego standardu, obejmującego funkcję identyfikacji swój-obcy i integrację z łączem informatycznym Link 16. Radary będą działać w ramach systemu Sky Saber wspomagającego system Land Environment Air Picture Provision (LEAPP), zdolny do obserwacji przestrzeni powietrznej w zasięgu 5-100 km (Testy ogniowe Land Ceptor, 2018-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.