Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrolowce dla greckiej straży wybrzeża

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 stycznia 2019

W najbliższych latach straż wybrzeża Grecji pozyska co najmniej trzy okręty patrolowe. Ich zakup zostanie sfinansowany ze środków agencji FRONTEX.

Okręty patrolowe od włoskiego Cantiere Navale Vittoria będą miały 37 m długości. Mają wypierać 160 t i rozwijać do 37 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 29 w, ma wynieść ok. 1800 km / Zdjęcie: Cantiere Navale Vittoria

Umowa o zakupie trzech okrętów patrolowych została podpisana przez ministerstwo żeglugi morskiej i polityki wysp, reprezentujące straż wybrzeża Grecji i włoską stocznię Cantiere Navale Vittoria. Kontrakt opiewa na 42 mln euro (180 mln zł). Patrolowce mają trafić do odbiorcy do 2020.

Po wejściu do służby okręty będą używane do patrolowania greckich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej. Co ciekawe, każdego roku przez cztery miesiące patrolowce będą też brać udział w misjach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (FRONTEX) prowadzonych poza greckimi wodami. Jest to warunek porozumienia, jakie Ateny zawarły z FRONTEX, w myśl którego zlokalizowana w Warszawie instytucja pokryje 90% kosztów zakupu okrętów.

Warto dodać, że omawiane porozumienie zawiera w sobie opcję zakupu czwartego okrętu od Cantiere Navale Vittoria. Co więcej, resort żeglugi morskiej i polityki wysp zamierza rozpisać przetarg na serię dodatkowych okrętów patrolowych o wartości 49 mln euro (210 mln zł).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.