Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 200 strzałów francuskiej czołgowej 140-tki

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2019

Podczas dorocznej londyńskiej konferencji poświęconej kierunkom rozwoju broni pancernej na świecie Francuzi z korporacji Nexter podali nieoczekiwanie zaskakującą informację o intensywnych testach ogniowych ich działa kalibru 140 mm, zamontowanego w 50-tonowym czołgu podstawowym francuskiej armii – Leclerc.

Porównanie standardowej 120-mm amunicji do czołgu Leclerc ze 140-mm nabojem czołgowej armaty francuskiej / Zdjęcie: Nexter

W Londynie przekazano, że francuska armata czołgowa wielkiego oddała już ponad 200 wystrzałów poligonowych starannie monitorowanych i analizowanych. Testy mają służyć zdobyciu wiedzy, koniecznej przy tworzeniu koncepcji uzbrojenia nowego czołgu europejskiego (European Main Battle Tank – obecnie Main Ground Combat System), nad którą pracują od 2012 wspólnie – Nexter i niemiecka spółka Krauss-Maffei-Wegmann. Tak to właśnie określił Mike Duckeworth – odpowiedzialny w Nexterze za rozwój biznesu międzynarodowego. Dodając, że w trakcie prób oczkuje się uzyskania od kalibru 140 mm zwiększenia o 70% parametrów przebijalności dla pocisków kinetycznych z rdzeniem penetrującym w stosunku do możliwości obecnych wozów bojowych NATO uzbrojonych w standardowe działa 120 mm.

Więcej na temat koncepcji zwiększenia kalibru standardowych dział czołgowych NATO, Rosji i Chin w RAPORT-wto 02/2019.


Drukuj Góra