Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe pojazdy SG

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali Przewoźne Jednostki Nadzoru (PJN). Pojazdy zakupiono na podstawie ustawy modernizacyjnej za ponad 41,3 mln złotych.

Ceremonia przekazania Przewoźnych Jednostek Nadzoru w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku / Zdjęcie: KGSG

Pojazdy obserwacyjne PJN pełnią funkcję doraźnych posterunków obserwacyjnych. Są wyposażone w sprzęt optyczny i termooptyczny pozwalający nie tylko wykryć i rozpoznać obiekt, ale także zarejestrować wynik prowadzonej obserwacji i określić współrzędne położenia obserwowanych obiektów. Samochodem bazowym nowo zakupionych PJN-ów jest Toyota Hilux przystosowana do jazdy w trudnym terenie i wyposażona w silnik diesla o pojemności 2,4 l i mocy 150 km oraz automatyczną skrzynię biegów.

Łączna wartość zakupu 23 pojazdów oraz symulatora – trenażera operatorów PJN - to ponad 41,3 mln zł. Auta trafią do oddziałów na zewnętrznej granicy, a symulator do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej, gdzie przyszli operatorzy PJN-ów będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Pojazdy i sprzęt zostały kupione w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020 (Nowy wozy obserwacyjne SG, 2018-07-30).

Przed kilkoma dniami w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom Straży Granicznej sześciu pojazdów obserwacyjnych. Trzy trafią do służby w Podlaskim OSG, a kolejne trzy pojadą do Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG. Pozostałe wozy zostały zakupione z przeznaczeniem do Nadbużańskiego oraz do Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Na podstawie informacji KGSG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra