Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne T-90S w Wietnamie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2019

21 lutego 2019 do jednego z portów w Wietnamie dotarła druga partia rosyjskich czołgów T-90S. Pierwsze 32 z 64 zamówionych wozów Wietnam odebrał na początku stycznia 2019. T-90S mają zastąpić w linii przestarzałe T-55, pamiętające jeszcze czasy ZSRS.

Jeden z zakupionych przez Wietnam czołgów podstawowych T-90S wyjeżdża na specjalnej platformie z portu / Zdjęcie: via Defence Blog

Producentem czołgów T-90S jest Uralwagonzawod. Kontrakt z Wietnamem oparty został na kredycie udzielonym przez FR. Dostawa obejmuje czołgi liniowe T-90S i dowodzenia T-90SK (Komandnyj), wyposażone w dodatkowe systemy łączności i nawigacyjne. Wartość transakcji jest szacowana na ekwiwalent ok. 250 mln USD (910 mln zł).

Kontrakt na 64 T-90S/SK Rosoboroneksport zawarł z Wietnamem w 2016. Ujawniono go dopiero w listopadzie 2017. Wówczas Federalna służba ds. współpracy wojskowo-technicznej (FSWTS) poinformowała o rozpoczęciu realizacji dostaw czołgów do Wietnamu. Prawdopodobnie chodziło wówczas o wyposażenie serwisowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.