Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cenzin i Cenrex połączone

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 marca 2019

Cenzin i Cenrex – dwie do tej pory oddzielne spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej od 1 marca 2019 funkcjonują jako jeden zintegrowany podmiot. Połączenie jest elementem realizowanego przez PGZ. procesu konsolidacji spółek w ramach Grupy Kapitałowej.

/ Zdjęcie: PGZ 

Konsolidujemy dwie spółki prowadzące do tej pory działalność w tym samym segmencie rynku. Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej i poprawieniu jej efektywności. Jedna spółka zamiast dwóch to dla PGZ realne obniżenie kosztów ich funkcjonowania – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ.

Dzisiaj Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców połączenia Cenzin sp. z o.o. z Cenrex sp. z o.o. Tym samym Cenzin przejął wszelkie prawa i zobowiązania Cenrex sp. z o.o. Połączenie podmiotów w żaden sposób nie zakłóci współpracy i relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obydwu spółek.

Jesteśmy pierwszą spółką PGZ, która sfinalizowała proces konsolidacji. Łączymy potencjały obydwu spółek, tworzymy bardziej profesjonalny zespół specjalistów i jeszcze bogatszą ofertę produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych – dodał Jarosław Żurawski, członek zarządu Cenzin ds. finansowych.

Zmiany w strukturze korporacyjnej pozwolą na wzbogacenie oferty Cenzinu. Poszerzy się ona o znane marki producentów światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, systemów dowodzenia i łączności. W ofercie znajdą się również zaawansowane systemy kamuflażu i ochrony balistycznej, systemy misji, a także terminale satelitarne (Cenzin przejmuje Cenrex, 2018-12-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.