Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Toaleta w T-14 Armata

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 marca 2019

Konstruktorzy czołgu nowej generacji T-14 Armata ujawnili, że jego załoga ma dyspozycji nie tylko nowoczesne uzbrojenie i systemy elektroniczne. Jako pierwszy rosyjski czołg w historii został bowiem wyposażony w toaletę (węzeł sanitarny). Poinformował o tym dyrektor z Uralskiego biura konstrukcyjnego maszyn transportowych, Ilia Baranow.

Rosjanie ujawnili fakt zainstalowania w czołgu T-14 Armata węzła sanitarnego

Baranow wyjaśnił, że T-14 od początku był konstruowany do realizowania długotrwałych misji. W typowym czołgu załoga ma na taką ewentualność do dyspozycji jedynie jedzenie i picie. Potrzeby fizjologiczne musi załatwiać poza czołgiem, co często jest niemożliwe, a co najmniej niebezpieczne. Wyposażenie T-14 w toaletę daje mu więc istotną dodatkową przewagę nad innymi czołgami.


Drukuj Góra