Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dramatyczny przelot SR20 nad jezdnią

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 15 marca 2019

12 marca ok. 14:40 z pasa startowego nr 33 lotniska Toronto-Buttonville w Markham w Ontario w Kanadzie do lotu szkolnego wystartował jednosilnikowy samolot Cirrus SR20. Na jego pokładzie znajdował się instruktor i uczennica. Z nieznanych przyczyn samolot nie rozpoczął wznoszenia, a zawrócił na lotnisko, przelatując tuż nad jezdnią 16th Avenue przed jadącymi samochodami.

Obraz z kamery samochodowej, na którym można zobaczyć samolot SR20 przelatujący tuż nad jezdnią przed maską samolotu / Zdjęcie: via Tom Podolec Aviation

Lądując awaryjnie samolot nie doleciał do pasa i został znacznie uszkodzony. Osoby, które nim leciały, doznały niewielkich obrażeń. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przyczyny wypadku badają specjaliści Transportation Safety Board of Canada.

Rozbity Cirrus SR20 na terenie lotniska Toronto-Buttonville w Ontario w czasie badań przez specjalistów Transportation Safety Board of Canada / Zdjęcie: TSB

Samolot, który uczestniczył w incydencie, to jednosilnikowy dolnopłat Cirrus SR20 nr rej. C-FACJ, nr ser. 1412, należący do Toronto Automart.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.