Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa algierskiego L-39

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2019

13 marca 2019 wieczorem z bazy Tafraoui wystartował samolot L-39 Albatros algierskich wojsk lotniczych. Na jego pokładzie znajdował się instruktor i uczeń. Mieli ćwiczyć lot w warunkach nocnych.

Ok. 21:10 czasu lokalnego samolot rozbił się z nieznanych przyczyn. Wrak znaleziono na niezamieszkanym terytorium w pobliżu Sidi Ghanem niedaleko Oranu. Okazało się, że obaj lecący L-39 lotnicy zginęli na miejscu.

Według ujawnionych informacji, jedna z ofiar katastrofy to Boudjadi Mohamed Mehdi,. Był uczniem wojskowej szkoły lotniczej w Tafraoui.

Samoloty L-39AZ z 632e Escadron d'Instruction et d'Appuis Tigre w Mechria / Zdjęcie: AlgerLaBlanche

Rozbity samolot to dwumiejscowy odrzutowiec szkolny Aero L-39 Albatros produkcji czeskiej. Należał do l’Ecole supérieure de l’Air de Tafraoui (2e Région militaire). Według dostępnych źródeł, przed katastrofą Algieria dysponowała 7 L-39C (w składzie 632e Escadron d'Instruction et d'Appuis Tigre w Mechria) i 32 L-39ZA (618e Escadron d'Entrainement Avancé w Tafraoui).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.