Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Już 6 B-52H w Europie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 marca 2019

Do bazy RAF Fairford w w Gloucestershire w W. Brytanii od 14 marca przylatują amerykańskie bombowce strategiczne B-52H. Do wczoraj było ich już 6. Według mediów, wkrótce mają przylecieć jeszcze 2 B-52H. Samoloty należą do 2 Bomb Wing z bazy USAF Barksdale w Luizjanie

Trasa przelotu jednego z amerykańskich bombowców B-52H nad Wielką Brytanią. Ten samolot, nr 60-0032, o kryptonimie DRYER92, wylądował w Fairford 15 marca o 21:25. Pozostałe miały kryptonimy DRYER91 (61-0015), STRAY81, STRAY82, STRAY83 i CLIP91 / Ilustracja: MIL_radar

To największe przebazowanie amerykańskich bombowców strategicznych do Europy od 15 lat. Jednak wówczas cel przybycia B-52H do W. Brytanii był jasny – chodziło o udział w ataku na Irak. Teraz jedynie nieoficjalnie wiadomo, że samoloty mają wejść w skład nowego oddziału amerykańskiej grupy bojowej USAF Bomber Task Force na wyspach. Być może wezmą udział w ćwiczeniach NATO w Gruzji – NATO-GEO EX19. Czas pobytu B-52H w bazie Fairford nie jest znany.

Trasa lotu bombowca B-52H nr 61-0009 nad Bałtykiem wzdłuż wybrzeża Polski. Samolot leciał na wysokości 8,2 km z prędkością ponad 960 km/h / Ilustracja: PlaneRadar.ru

Co ciekawe, jeden z B-52H pojawił się nad Bałtykiem. Leciał wzdłuż wybrzeża Polski. Według danych rosyjskiego MO, przeleciał zaledwie 150 km od granic FR. Rosjanie podkreślają, że B-52H mogą przenosić broń atomową. Według nich, lot B-52H imitował atak na obwód kaliningradzki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.