Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BMŚ Kobiet znowu w Polsce!

Lotnictwo cywilne, 20 marca 2019

Delegacja Aeroklubu Lubelskiego wzięła udział w posiedzeniu Międzynarodowej Komisji Balonowej (CIA) przy Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI), które odbyło się w dniach 14-15 marca w Stambule, pod przewodnictwem prezydenta CIA Marka Sullivana. Tematem posiedzenia była organizacja kolejnych edycji Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet. 

/ Zdjęcie: Aeroklub Lubelski

Jak wiadomo, Aeroklub Lubelski zorganizował w ub. r. 3. BMŚ Kobiet. Impreza została wysoko oceniona przez uczestników i Jury, a także podczas niedawnej Konferencji. Organizację 4. BMŚ Kobiet w 2020 już wcześniej przyznano Chorwacji, która następnie z niej zrezygnowała (Polki balonowymi mistrzyniami świata, 2018-08-13).

W tej sytuacji Aeroklub Lubelski na początku stycznia zgłosił swoją ofertę, ale z oczywistych względów zgłoszenie było spóźnione – w normalnym trybie wymagane jest zgłoszenie na 3 lata przed imprezą. W ostatniej chwili przed wyjazdem delegacji Aeroklubu Lubelskiego do Stambułu okazało się, że Australia także zgłosiła chęć organizacji 4. BMŚ Kobiet, ale w 2021.

W tej sytuacji podczas obrad, w przerwach i w kuluarach rozegrała się batalia przyznanie organizacji 4. BMŚ Kobiet. Należy nadmienić, iż Australia miała wyraźne wsparcie większości Biura CIA, a szczególnie Podkomisji EDS, która nadzoruje proces zgłoszenia, pomaga i doradza organizatorom przyszłych mistrzostw. Kandydatura polska miała wyraźne poparcie kilku krajów – szczególnie Holandii, Czech. Niemiec, Litwy i Łotwy.

W pewnym momencie padł wniosek czy w ogóle dopuścić mocno spóźniony polski wniosek pod obrady. W tajnym głosowaniu kandydatura Polski zwyciężyła 23 do 4. W tej skomplikowanej sytuacji Biuro CIA wyjątkowo odstąpiło od zasady, że każde mistrzostwa organizowane są co 2 lata.

Ostatecznie w przyjaznej atmosferze zdecydowano, że 4. BMŚ Kobiet odbędą się w 2020 w Polsce, a 5. BMŚ Kobiet zostaną zorganizowane w 2021 w Australii. Przedstawiciele Aeroklubu Lubelskiego zaprosili dyrektorkę 5. BMŚ Kobiet p. Donnę Tasker do Nałęczowa, w celu umożliwienia jej zdobycia praktyki organizacyjnej imprezy takiej rangi.

Na podstawie informacji Aeroklubu Lubelskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.