Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek budowy wytwórni pod Moskwą

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 26 kwietnia 2009

Pod Moskwą rozpoczęła się budowa wytwórni śmigłowców AgustaWestland. Włosi budują ją wspólnie z Oboronpromem.

O rozpoczęciu realizacji inwestycji poinformował w Rostowie nad Donem rosyjski minister przemysłu i handlu Wiktor Christienko. W nowej wytwórni będą montowane śmigłowce AW139. Teren pod inwestycję udostępniła OAO OPK Oboronprom, a technologie dostarcza AgustaWestland. Kadłuby do ostatecznego montażu - przynajmniej w pierwszej fazie - dostarczać będzie PZL Świdnik.

Wytwórnia jest budowana w ramach joint-venture Oboronpromu i AgustaWestland, powołanego 6 listopada 2008 (Spółka Obronpromu i AgustaWestlanda). Umowę o otwarciu montowni śmigłowców w Rosji strony podpisały podczas salonu lotniczego w Farnborough w lipcu 2008 (Umowa AgustaWestland z Oboronpromem). Wcześniej, w maju 2008 podpisano umowę o dystrybucji w Rosji włoskich śmigłowców. Jej stroną była znana z kontrowersyjnej działalności w Polsce Loyd's Investments Corp.

W Rosji trwa konsolidacja przemysłu śmigłowcowego. Realizuje ją OAO Wiertalioty Rossii - spółka córka OPK Oboronprom zależna od koncernu Rostechnologii. Według Wiktora Christienki, rosyjskie wytwórnie mają do 2015 opanować 15% światowego rynku wiropłatów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra