Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Enstroma 480B w Czechach

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 23 marca 2019

Wczoraj rano lot szkolny na trasie Hradec Králové – Nové Město nad Metují wykonywał śmigłowiec Enstrom 480B. Na jego pokładzie znajdowały się 2 osoby. Ok. 9:20 czasu lokalnego śmigłowiec spadł na łąkę w okolicach miejscowości Slavoňov w północno-wschodniej części Czech i spłonął.

Trasa przelotu śmigłowca Enstrom 480B, który wczoraj rozbił się w Czechach / Ilustracja: FlightRadar24

Gdy do wraku dotarli ratownicy, okazało się, że obaj lecący śmigłowcem zginęli na miejscu. Jedna z ofiar to doświadczony pilot-instruktor Michal Beneš z Lotniczej Służby Ratowniczej i członek Górskiej Służby Gór Izerskich. Druga to pochodzący z zagranicy uczeń.

Wrak spalonego śmigłowca Enstrom 480B, w którym wczoraj w Czechach zginęły dwie osoby / Zdjęcie: iDNES-tv

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pogoda w czasie lotu była dobra.

Rozbity śmigłowiec to pięciomiejscowy Enstrom 480B-G (z glass-cockpitem Garmin G1000H) nr rej. OK-CLV, nr ser. 5244. Należał do LOM Praha Trade, a jego operatorem był Delta System Air (DSA) z Hradec Králové.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.