Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-8 w Kazachstanie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2019

Dziś po południu z bazy Aktau nad Morzem Kaspijskim wystartował klucz 4 śmigłowców wojskowych Mi-8 podległych ministerstwo obrony Kazachstanu. Śmigłowce brały udział w ćwiczeniach wojsk specjalnych pod kryptonimem Altyn zhebe. Leciały do Szymkent niedaleko granicy z Uzbekistanem. Lot odbywał się w ciemnościach i trudnych warunkach atmosferycznych.

Miejsce katastrofy kazachskiego śmigłowca wojskowego Mi-8. Jego wrak całkowicie spłonął / Zdjęcie: via bnews.kz

Ok. 17:35 czasu lokalnego (12:35 UTC) jeden z Mi-8 rozbił się z niewiadomych powodów w dystrykcie Żalagasz nad Morzem Aralskim. Według oficjalnych komunikatów, na jego pokładzie znajdowało się 13 żołnierzy. Początkowe informacje mówiły, że część z nich przeżyła. Później okazało się, że wszyscy zginęli. Wrak całkowicie spłonął.

W akcji ratowniczej wziął udział jeden z śmigłowców formacji. Pozostałe dwa wylądowały w Kyzyłorda nad Syr-Darią.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.