Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test indyjskiego pocisku antysatelitarnego

Przemysł zbrojeniowy, Astronautyka, Strategia i polityka, 27 marca 2019

Indie przeprowadziły dziś test pocisku antysatelitarnego PDV Mk II. Zniszczył on bezpośrednim uderzeniem satelitę na niskiej orbicie okołoziemskiej. Test nosił kryptonim Mission Shakti.

Schemat testu indyjskiego pocisku antysatelitarnego / Ilustracja: DRDO

Trzystopniowy pocisk antysatelitarny PDV Mk II (zbudowany na bazie rakiety balistycznej Prithvi Mk II) został wystrzelony o 11:16 czasu lokalnego z poligonu Odisha Balasore. Cel został trafiony 3 minuty po starcie. Satelita znajdował się wówczas na wysokości 300 km. Test odbył się pod kontrolą DRDO (Defence Research and Development Organisation) przy współpracy z ISRO (Indian Space Research Organisation).

Start indyjskiego pocisku antysatelitarnego z poligonu Odisha Balasore / Ilustracja: DRDO

W teście jako cel wykorzystano satelitę Microsat-r (2019-006A). Został on umieszczony na orbicie 24 stycznia 2019 po starcie z kosmodromu Satish Dhawan. Wyniosła go rakieta PLSV. W chwili trafienia satelita znajdował się na wysokości 283 km.

Indie są czwartym państwem, które zbudowało skuteczny pocisk antysatelitarny. Przed nimi były USA, FR i ChRL. Lokalne źródła podają, że odpowiednimi technologiami Indie dysponowały już w 2012. Przedstawiciele władz dodają zaś, że celem był satelita na niskiej orbicie, by zminimalizować zaśmiecanie jego odłamkami. Te, które powstały w wyniku testu, powinny spłonąć w gęstych warstwach atmosfery w ciągu kilku tygodni.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.